Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

sk en
 

5 tipov, ako pripraviť Vašu nehnuteľnosť na predaj

Pridané: 6.5.2016

Určite nemusíme nikomu z vás hovoriť, že každý predávaný tovar potrebuje pri predaji určitú starostlivosť, aby sa predal čo najskôr a za čo najlepšiu cenu. A vy určite chcete, aby sa Vaša nehnuteľnosť páčila, že?

Iste tiež viete, že kupujúci kupuje očami a ak ho nehnuteľnosť vizuálne nezaujme, odchádza hľadať inam, v horšom prípade ku konkurencii.

Ako príklad uvediem: Prídete do obchodu s oblečením, kde je krásne čisto, vo vzduchu je vôňa, hrá príjemná hudba, predavačka sa na Vás usmieva a oblečenie je krásne poskladané alebo naaranžované na figurínach. Určite sa tu budete cítiť dobre a poobzeráte sa po niečom, čo si kúpite. Tie isté vnemy podľa ktorých hodnotíte či kúpite alebo nekúpite sa opakujú pri každom druhu tovaru, teda aj pri nehnuteľnostiach tomu nie je inak.

Kupujúci si vždy pri kupovanej nehnuteľnosti predstavuje, že tam bude žiť on. Kupujúci nechce vidieť na prehliadke riad v dreze, zvyšky jedla na jedálenskom stole, desiatky prípravkov okolo vane, bundy a topánky v predsieni a na záhrade nepokosenú trávu. Predávané nehnuteľnosti v našich zemepisných šírkach sú z väčšej časti v čase predaja obývané predávajúcimi a títo absolvujú prehliadky potenciálnych záujemcov za tzv. "Plnej prevádzky".

Poďme si spolu povedať, aké hlavné pravidlá prípravy nehnuteľnosti pri predaj platia pri tak hodnotnej  veci, akou bezpochyby Vaša nehnuteľnosť je.

Urobme z Vašej nehnuteľnosti v niekoľkých jednoduchých krokoch žiadaný tovar, o ktorý sa budú klienti zaujímať. Odborne sa tento krok volá Home staging.

Snažíme sa pomáhať svojim klientom s nehnuteľnosťami vo všetkých ohľadoch a preto aj Vy všetko popísané berte ako odporúčanie pre Vás.

TIP 1 - UPRATOVANIE INTERIÉRU

Pred dohodnutou obhliadkou upracte veci, riad, jedlo, hrnčeky atď z kuchynskej linky, aby čo najviac vynikla a zaujala. Upracte jedálenský stôl a nechajte iba prestieranie a napr. vázu (s kvetinami alebo bez).
V obývacej izbe (a ďalších) vypnite televíziu a rádio, odstráňte ovládače a noviny. V spálňach a izbách pekne usteľte postele a upracte zbytočné veci z nábytku. V chodbe oddeľte z vešiaka kabáty a upracte topánky z rohožky. V kúpeľni upracte kozmetické prostriedky z vane a umývadlá, uteráky schovajte a cez vaňu preveste  iba jeden zložený a čistý uterák. WC vždy pred prehliadkou zatvorte. Samozrejme sa dá príprava domova ešte rozšíriť, ale postačí, ak sa tým hlavným bodom povenujete a  takto pripravená nehnuteľnosť bude lákať určite viac.

TIP 2 - UPRATOVANIE ZÁHRADY - POZEMKU

Upracte okolie domu od vybavenia/nástrojov, poskladajte alebo zakryte drevo a ďalšie časti skladované na záhrade. Posekajte trávnik, upracte terasu a poskladajte nábytok na nej umiestnený. Váš zákazník sa musí na pozemku cítiť dobre a predstaviť si, že tam s rodinou bude tráviť chvíle odpočinku.

TIP 3 - OSVETLENIE NEHNUTEĽNOSTI

Nechajte vašu nehnuteľnosť rozžiariť! Pokiaľ máte v nehnuteľnosti tmavšie miestnosti bez slnka, rozsvieťte v prípade prehliadky aj cez deň. Na jeseň a v zime svieťte vždy. Pocit šera a tmavých miestnosti je pre kupujúcich depresívny, naopak osvetlená nehnuteľnosť je pre oko klienta príjemnejšia a ako jeden z vnemov pri nákupe nehnuteľnosti často rozhoduje.

TIP 4 - VYVETRAJTE

Tu sa zastavíme u ďalšieho vnemu, ktorým je čuch. Chcete predsa predávať nehnuteľnosť voňavú, v ktorej sa klient rád zdrží a bude sa cítiť príjemne? Preto poriadne pred prehliadkou vyvetrajte, aby bol vo Vašej nehnuteľnosti čerstvý vzduch.

TIP 5 - MAĽOVANIE

Tu je na zvážení každého majiteľa, či tomuto bodu bude venovať svoj čas a financie. Každý majiteľ by mal ohodnotiť stav interiéru domu či bytu a podľa toho usúdiť, či je úprava potrebná alebo nie. Príjemne čistá, svetlá a voňavá maľba je tiež jedným z podstatných vizuálnych vnemov Vášho potenciálneho záujemcu. Tu je ale nutné podotknúť, že nie je vhodné maľovať len z dôvodu zakrytia nedostatkov pred klientom alebo vlhkosti domu pod. Pozor! Tu je potrebné konať fér a na niektoré nedostatky radšej na prehliadke upozorniť. Vybudujete si tým väčšiu dôveru s Vaším zákazníkom.

Veríme, že ak príprave nehnuteľnosti bude majiteľ venovať chvíľu času, bude aj proces predaja nehnuteľnosti rýchlejší a bezproblémovejší. Čo myslíte?


zdroj: http://www.betak-reality.cz/blog/?id=12