NARKS NARKS CEI Realitná únia

Blog

Bývanie na Nad Jazerom, alebo prečo si vybrať nehnuteľnosť na tomto sídlisku

Mestská časť Nad Jazerom sa nachádza v južnej časti mesta Košíc a skladá sa z troch častí a to z obytnej, rekreačnej a priemyselnej.


S výstavbou bytových domov sa začalo na tomto sídlisku okolo roku 1972 a dnes má približne 25500 obyvateľov.


Jeho severnú časť obklopuje mestská časť Vyšné Opátske a južnú časť Krásna nad Hornádom. Jazero sa ako sídlisko vyníma dvomi vodnými tokmi a to Hornádom a Myslavským potokom a ďalej dvomi vodnými plochami Jazerom a Seligovým jazerom. Tým poskytuje obyvateľom sídliska, a nielen im široké rekreačné vyžitie po celý rok. V lete je v prevádzke vodný lyžiarsky vlek,  ktorý sa využíva aj na súťaže vo vodnom lyžovaní. Pláž je počas letnej sezóny sprístupnená obyvateľom Jazera na opaľovanie a využitie vodnej plochy na kúpanie, kde sa dajú zapožičať i vodné bicykle, prípadne člny. Správa sídliska každoročne dbá na čistenie vody ohraničenej vodnej plochy, tak aby spĺňala normy pre kúpanie.


V tesnej blízkosti pláže sú detské ihriská a park, kde sa dá posedením príjemne relaxovať pri vode a živej hudbe pravidelne každý víkend. V zime sa táto vodná plocha využíva na korčuľovanie a na rôzne zimné športové hry.  Popri Hornáde je vystavaná hrádza, ktorú obyvatelia využívajú na bicyklovanie, korčuľovanie, behanie.
Názvy ulíc sídliska Nad Jazerom nesú geografické pomenovania (napr.: Rovníková, Poludníková, Sputníková, Polárna, atď.) a názvy podľa riek (napr.: Azovská, Levočská, Čiernomorská, atď.).
Nájdete tu všetky typy bytových jednotiek, teda garzónky, jednoizbové, jedenapolizbové, dvojizbové i štvorizbové a výmery týchto bytov sa pohybujú od 24m2 až po 86m2. Sú to byty košického, alebo pražského typu s panelovou konštrukciou.


Byty s počtom izieb 1, 3, 4 disponujú loggiou, avšak  u väčšiny 2 izbových tento štandard chýba a disponujú nim 2 izbové byty iba na zopár uliciach tohto sídliska (loggiu majú 2 izbové byty na ulici Jenisejská, Galaktická, Gagarinovo nám., Nám.Kozmonautov, Talinská). V južnej časti sídliska sa nachádzajú pomerne mladé bytové domy, ktoré majú cca 13 rokov na ulici Talinská,  nachádzajúca sa blízko pri mestskej časti Krásna. V severnej časti sídliska vyrástla novostavba tehlového bytového domu na ulici Baltická s nadštandardnými typmi bytov, a taktiež pribudla na tejto ulici i radová zástavba rodinných domčekov.


Prevažne 90% bytov na tomto sídlisku je už v osobnom vlastníctve, preto sa môžu financovať prostredníctvom hypotekárneho úveru.


Správcovia bytových domov spolu s nájomníkmi zapracovali na zatepľovaní blokov a teda väčšina z nich je už zateplená s novou fasádou i strechou.


Rodičia si môžu vybrať vzdelávanie pre svojich najmenších so širšieho výberu materských škôl, ktorých je na sídlisku 5, základných škôl je na sídlisku taktiež 5, dokonca na Irkutskej ulici sídli umelecká škola, jedno 8 ročné gymnázium na Dneperskej, kde môžu plynule žiaci študovať po prechode zo základnej školy Dneperskej, ktorá je zameraná na matematiku, Jenisejská základná škola so zameraním na cudzie jazyky. Na Polárnej ulici do svojich radov príjma študentov Obchodná akadémia Polárna, či Združená Stredná škola dievčenská na Textilnej ulici.
V neposlednom rade aj cirkev má na tomto sídlisku svoje zastúpenie rímskokatolíckym kostolom Troch košických mučeníkov a provizóriom gréckokatolíckeho kostola na Spišskom námestí, ktoré je už len dočasné, pretože v dohľadnej dobe sa gréckokatolícky veriaci budú tešiť svojmu kostolu ktorý je už momentálne v štádiu výstavby.


Sídlisko sa môže pýšiť i svojou občianskou vybavenosťou čo sa týka polikliniky, dve pošty, polície, miestneho úradu, knižnice Jána Bocatia, kultúrneho strediska Jazero, kultúrne stredisko Iskra, dva kluby dôchodcov, materské centrum pre matky s deťmi Haliganda, obchodné centrá Bransiko, Ural, Važec, Čingov, Idea, Mc Donald,  a široké zastúpenie veľkých obchodných sietí ako Fresh,  Tesco, Billa, už rozpracovaný projekt pre Kaufland a naplánovaný tiež Lidl.


Mestská hromadná doprava je tu istená  autobusovými a električkovými linkami s vyhradenou dopravou až do mestskej časti Krásna nad Hornádom a Bohdanovce. Do centra mesta (k Auparku) sa tak obyvatelia dostanú s MHD za cca 14 – 15 minút a autom cca 7 – 10 minút v závislosti od ulice kde bývajú.


Zo zaujímavosti: Aktivity obyvateľov Jazera, ktoré stihli vlani:

 

 • Jar privítali ,,ľadové medvede“ na pláži i vo vode
 • Grantový program Hodina deťom (realizátorom je ZŠ Jenisejská)
 • Projekt dúhové okuliare, zameraný na ľudské práva a toleranciu
 • 20.ročník súťaže Talent show
 • Klub dôchodcov: súťaž o najlepšiu babku a najšikovnejšieho dedka Jazera
 • Klub Iskra: súťaž o najlepšieho remeselníka na Jazere
 • Klub Iskra: Vernisáž fotografií
 • Materské centrum Haliganda: nominácia na ocenenie mamičiek
 • SCVČ organizuje ,,Letné tábory volajú“
 • Rímskokatolícky kapláni a vychovávateľky na ZŠ organizujú formou detského klubu ,,Detskú misiu“

 

Ak sa rozhodujete medzi lokalitami kde kúpiť tú pravú nehnuteľnosť, možno Vám tento blog pomôže utvoriť si hlbší pohľad na toto krásne sídlisko.

Splňte si sen o bývaní v prostredí plnom relaxu, kultúrneho vyžitia, oddychu, a zároveň s bohatou občianskou vybavenosťou. V Košiciach je určite táto mestská časť iná, špecifická a ponúka to, čo iným sídliskám chýba.

<< Späť na zoznám článkov

O nás

Leaders & Partners (L & P) reality, s.r.o. je realitná kancelária pôsobiaca na území Českej a Slovenskej republiky.

Spoločnosť vznikla v roku 2013, na realitnom trhu pôsobíme už od roku 2006. Pobočky máme v Košiciach, Prešove, Senci, Bratislave a Prahe. Sme preto schopní ponúknuť svojim klientom naozaj širokú ponuku v oblasti predaja kúpy a prenájmu nehnuteľností určených na bývanie alebo podnikanie doma, ale aj v zahraničí, ako na príklad v Turecku a Maďarsku. Predávajúci majú jedinečnú možnosť inzerovať svoje nehnuteľnosti na platených portáloch v ČR a SR.

Sme členovia viacerých realitných asociácií a to NARKS, SORA, C.E.I. v roku 2017 máme v pláne stať sa členom ARK v Českej republike. Dôraz kladieme na kvalitu, profesionálny a individuálny prístup ku klientom, preto sú naši makléri certifikovaní a neustále školení. Každý maklér pristúpil k etickému kódexu, v ktorom sú zahrnuté hlavné princípy a hodnoty našej spoločnosti.

Záleží nám na spokojnosti našich klientov, ktorí sú u nás vždy na prvom mieste. Ponúkame komplexné realitné služby a celú radu doplnkových služieb. Dbáme na bezpečnosť, garancie a právne istoty, ktoré sú nevyhnutné na úspešný priebeh a ukončenie ukončenie realitného obchodu. Spolupracujeme s advokátskou kanceláriou, ktorá zabezpečuje to, aby bolo všetko v súlade so zákonom, dohliada na naše realitné obchody, počas ktorých prebieha systém vzájomnej kontroly. Je jedným z garantov právnych istôt. Snažíme sa na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa, pretože spokojný klient je pre nás najvzácnejšou odmenou, ktorú môžeme za našu prácu získať.

Referencie

 • S vašou realitnou kanceláriou sme boli veľmi spokojní.Realitnému maklerovi pánovi Jurčekovi patrí jedno veľké dakujem je to veľký sympaťak , komunikatívny s ktorým sa naozaj veľmi príjemne spolupracovalo vrelo odporúčame. Ešte raz dakujeme

  rodina Kurucová
 • Realitnú kanceláriu L&P môžem odporúčať bez zaváhania. Ak hľadáte realitku, s ktorou pôjde kúpa bytu ako po masle, smelo si pýtajte sympatického pána Jurčeka! Pri porovnaní realitnej kancelárie L&P s tým, čím sme si prešli, kým sme sa dopracovali k bytu hodnotím komunikáciu, promptnosť, prístup k záujemcovi, relevantnosť informácií, ochotu, rozsah služieb, profesionálnosť, spoľahlivosť a pripravenosť na jednotku. Jediným strašiakom môže byť výška provízie, avšak musím povedať, že je plne zaslúžená. P. Jurček bol dokonca ochotný dobehnúť aj na preberanie bytu počas Veľkého piatku a pomôcť nám s otázkami, ako ďalej s prepisovaním energií. Celkový prístup bol osviežujúci a odbremenil nás od mnohých starostí v tomto hektickom období a to je dôvod, prečo je spolupráca s touto realitnou kanceláriou samozrejmosťou. Ďakujem za najprofesionálnejší a najvecnejší prístup v príjemnej atmosfére, lepšiu realitku v Košiciach nenájdete ☺

  Monika Kubalik
 • Chceme sa veľmi pekne poďakovať celej realitnej kancelárií L&P Reality, najmä realitnému maklérovi Ing.Klemovi Róbertovi a​ realitnej maklérke pani V. Danyi, ktor​í​ nám nesmierne pomohl​i​ pri predaji domu. Ďakujeme za Váš čas, ochotu, flexibilitu a neuveriteľne prijateľský a profesionálny prístup.
  Boli sme s Vami nad mieru spokojní.

  rodina Boboňková
 • Po polročnom úsilí, obrovská vďaka realitnej kancelarií L&P Reality, na čele s Ing. R. Jurčekom ako aj celého jeho tímu, za splnenie nášho vysnívaného nového bytu. Ešte raz dakujeme a prajeme veĺa úspechov.. S pozdravom Vaši spokojní klienti. Balogh a Laškovská.

  Ingrid Laškovská
 • ... a my už máme Vianoce... dnes sme si prebrali kľúče od nášho nového bytu, ktorý sme nadobudli vďaka p. Jurčekovi. Týmto chceme vyjadriť našu spokojnosť s realitnou spoločnosťou LEADERS & PARTNERS a vašim realitným maklérom Ing. Richardom Jurčekom, ktorý nám pomohol pri výbere tohto bytu jeho profesionálnym prístupom, poradenstvom a ochotou konzultovať aj maličkosti. Vrelá vďaka.... Prajeme veľa pracovných úspechov...

  manželia Ľoncoví
 • Chceme sa veľmi poďakovať p. Jurčekovi za všetky služby ktoré nám pri kúpe bytu poskytol. Je to seriózny realitný maklér, ktorému je spokojnosť klienta na prvom mieste. Vždy konal rýchlo a okamžite, neraz sme sa s ním stretli doriešiť papiere v neskorých večerných hodinách alebo cez víkend. Okrem toho že nám pomohol pri kúpe bytu, tak nám poskytol komplexné služby pri vybavovaní všetkých ostatných záležitostí okolo kúpe (hypotéka, poistenie).

  Spokojný klienti Mišo a Katarína Vlček
 • Radi by sme vyjadrili spokojnost pri predaji a zaroven kupe bytu p.Ing.Richardovi Jurcekovi. Svagrina nam ho doporucila ako promtneho,mileho,ochotneho a hlavne maximalne spolahliveho.S jeho sluzbami sme boli nad mieru spokojny.Tazko nas bolo presvedcit,ze cez realitnu kancelariu,ale musime uznat,ze sluzby maklera p.Ing.Richarda Jurceka boli nanezaplatenie.Vrelo to doporucujeme vsetkym,ktory sa rozhoduju predavat,ci kupovat cez realitku,a to hlavne cez LEADERS &PARTNERS,kde je fakt team ludi,ochotnych,ustretovych a spolahlivych.Nic sme nemuseli riesit,teda cely predaj a kupu bytov sme zverili do ruk,panu Ing.Richardovi Jurcekovi.Dakujeme,a budeme vrelo odporucat dalej,jak rodine,tak aj znamym,nech aj oni predaj a kupu nehnutelnosti zveria odbornikom,akym je p .Ing.Jurcek a budu to mat bez zbytocneho stresu.

  Vdacny a spokojny klienti, Jan a Eva Obsitosovi
 • Radi by sme vyjadrili maximálnu spokojnosť pri kúpe nového bytu s realitnou kanceláriou Leaders & Partners. Táto realitná kancelária je odzrkadlením férového, ľudského, odborného, efektívneho, jasného, vecného a najmä profesionálneho prístupu. Obzvlášť by sme sa chceli poďakovať p. Ing. Richardovi Jurčekovi za maximálnu ústretovosť, ochotu, serióznosť a vždy promptné reagovanie pri celom kúpnom procese nehnuteľnosti. Sme presvedčení, že realitná kancelária Leaders & Partners má veľký potenciál a perspektívu. Jednoznačné ich budeme odporúčať ďalej, našim známym, priateľom, blízkym, jednoducho všetkým, ktorí potrebujú pomoc, radu v oblastiach akými sú kúpa, prenájom, predaj nehnuteľnosti či vyhľadávanie extra služieb. Všetko to a ešte viac poskytuje práve táto realitná kancelária. Preto ju označujeme za veľmi kvalitnú vo všetkých smeroch.
  Želáme veľa ďalších úspechov a spokojných klientov.
  S pozdravom Vaši klienti

  Tušik a Nagyová
 • Týmto sa Vám chcem veľmi pekne poďakovať za vašu spoluprácu pri vybavovaní HU a kúpy bytu na koľko som bol spokojný viac ako na 100%. R.Jurček patrí medzi najlepších realitných maklérov v Košiciach. Prajem vám veľa ďalších úspechov s pozdravom Slavomír Pokuta. Thank you very much!!!

  Slavomir Pokuta
 • Dobry den p. Viktoria Danyi,

  tymto sa Vam chcem velmi pekne podakovat za vasu spolupracu pri predaji a kupe noveho bytu pre moju rodinku. Bola som nesmierne spokojna s pristupom Vas a Vasho kolegu - Ladislav Danyi (zaroven manzela) od prveho telefonatu az po celkovy predaj a kupu nehnutelnosti. Mozem povedat, ze som bola viac ako na 100% spokojna s vasou ochotou, ustretovostou a co je najdolezitejsie ludskym pristupom a psychickou podporou, nakolko nie vsetko ide vzdy podla nasich predstav. Myslim si, ze keby vsade na nasich uradoch pracovali ludia s vasim pracovnym nasadenim a laskavym pristupom hned by sa kazdemu zilo lahsie.Este raz Vam velmi pekne dakujeme a do buducna zelame vela uspechov na trhu a zivotnej pozitivnej energie.

  Lucia Kissova, Vas spokojny klient
 • Rád by som vyjadril maximálnu spokojnosť s profesionálnym prístupom real.kancelarii Leaders a Partners,s.r.o, nakoľko sú tu ľudia veľmi ústretoví a nápomocní. Veľmi mi pomohli. Sú to ľudia s veľkým srdcom a ide im hlavne o spokojnosť klienta. Zvlášť chcem poďakovat maklérke pani V. Danyi. Veľmi oceňujem jej komunikáciu so mnou,bol som vždy promptne o všetkom informovaný,oceňujem aj to že všetke zmluvy som si mohol v kľude doma preštudovať a akékoľvek otázky som s ňou mohol ihneď konzultovať. Ešte raz ďakujem a prajem veľa úspechov.

  Váš spokojný klient, Michal Toth
Internetová stránka www.lpreality.sk používa vrámci poskytovania služieb súbory cookies.  Súhlasim  Bližie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.
 • L & P Reality
 • Nám. osloboditeľov 20
 • 040 01 Košice

Newsletter

PRIHLÁSENIE