NARKS NARKS CEI Realitná únia

Blog

5 TIPOV, AKO PRIPRAVIŤ VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ NA PREDAJ

Určite nemusíme nikomu z vás hovoriť, že každý predávaný tovar potrebuje pri predaji určitú starostlivosť, aby sa predal čo najskôr a za čo najlepšiu cenu. A vy určite chcete, aby sa Vaša nehnuteľnosť páčila, že?

Iste tiež viete, že kupujúci kupuje očami a ak ho nehnuteľnosť vizuálne nezaujme, odchádza hľadať inam, v horšom prípade ku konkurencii.
 

Ako príklad uvediem: Prídete do obchodu s oblečením, kde je krásne čisto, vo vzduchu je vôňa, hrá príjemná hudba, predavačka sa na Vás usmieva a oblečenie je krásne poskladané alebo naaranžované na figurínach. Určite sa tu budete cítiť dobre a poobzeráte sa po niečom, čo si kúpite. Tie isté vnemy podľa ktorých hodnotíte či kúpite alebo nekúpite sa opakujú pri každom druhu tovaru, teda aj pri nehnuteľnostiach tomu nie je inak.
 

Kupujúci si vždy pri kupovanej nehnuteľnosti predstavuje, že tam bude žiť on. Kupujúci nechce vidieť na prehliadke riad v dreze, zvyšky jedla na jedálenskom stole, desiatky prípravkov okolo vane, bundy a topánky v predsieni a na záhrade nepokosenú trávu. Predávané nehnuteľnosti v našich zemepisných šírkach sú z väčšej časti v čase predaja obývané predávajúcimi a títo absolvujú prehliadky potenciálnych záujemcov za tzv. "Plnej prevádzky".
 

Poďme si spolu povedať, aké hlavné pravidlá prípravy nehnuteľnosti pri predaj platia pri tak hodnotnej  veci, akou bezpochyby Vaša nehnuteľnosť je.
 

Urobme z Vašej nehnuteľnosti v niekoľkých jednoduchých krokoch žiadaný tovar, o ktorý sa budú klienti zaujímať. Odborne sa tento krok volá Home staging.
 

Snažíme sa pomáhať svojim klientom s nehnuteľnosťami vo všetkých ohľadoch a preto aj Vy všetko popísané berte ako odporúčanie pre Vás.

 

Tip 1 - Upratovanie interiéru

Pred dohodnutou obhliadkou upracte veci, riad, jedlo, hrnčeky atď z kuchynskej linky, aby čo najviac vynikla a zaujala. Upracte jedálenský stôl a nechajte iba prestieranie a napr. vázu (s kvetinami alebo bez).
V obývacej izbe (a ďalších) vypnite televíziu a rádio, odstráňte ovládače a noviny. V spálňach a izbách pekne usteľte postele a upracte zbytočné veci z nábytku. V chodbe oddeľte z vešiaka kabáty a upracte topánky z rohožky. V kúpeľni upracte kozmetické prostriedky z vane a umývadlá, uteráky schovajte a cez vaňu preveste  iba jeden zložený a čistý uterák. WC vždy pred prehliadkou zatvorte. Samozrejme sa dá príprava domova ešte rozšíriť, ale postačí, ak sa tým hlavným bodom povenujete a  takto pripravená nehnuteľnosť bude lákať určite viac.

 

Tip 2 - Upratovanie záhrady - pozemku

Upracte okolie domu od vybavenia/nástrojov, poskladajte alebo zakryte drevo a ďalšie časti skladované na záhrade. Posekajte trávnik, upracte terasu a poskladajte nábytok na nej umiestnený. Váš zákazník sa musí na pozemku cítiť dobre a predstaviť si, že tam s rodinou bude tráviť chvíle odpočinku.

 

Tip 3 - Osvetlenie nehnuteľnosti

Nechajte vašu nehnuteľnosť rozžiariť! Pokiaľ máte v nehnuteľnosti tmavšie miestnosti bez slnka, rozsvieťte v prípade prehliadky aj cez deň. Na jeseň a v zime svieťte vždy. Pocit šera a tmavých miestnosti je pre kupujúcich depresívny, naopak osvetlená nehnuteľnosť je pre oko klienta príjemnejšia a ako jeden z vnemov pri nákupe nehnuteľnosti často rozhoduje.

 

Tip 4 - Vyvetrajte

Tu sa zastavíme u ďalšieho vnemu, ktorým je čuch. Chcete predsa predávať nehnuteľnosť voňavú, v ktorej sa klient rád zdrží a bude sa cítiť príjemne? Preto poriadne pred prehliadkou vyvetrajte, aby bol vo Vašej nehnuteľnosti čerstvý vzduch.

 

Tip 5 - Maľovanie

Tu je na zvážení každého majiteľa, či tomuto bodu bude venovať svoj čas a financie. Každý majiteľ by mal ohodnotiť stav interiéru domu či bytu a podľa toho usúdiť, či je úprava potrebná alebo nie. Príjemne čistá, svetlá a voňavá maľba je tiež jedným z podstatných vizuálnych vnemov Vášho potenciálneho záujemcu. Tu je ale nutné podotknúť, že nie je vhodné maľovať len z dôvodu zakrytia nedostatkov pred klientom alebo vlhkosti domu pod. Pozor! Tu je potrebné konať fér a na niektoré nedostatky radšej na prehliadke upozorniť. Vybudujete si tým väčšiu dôveru s Vaším zákazníkom.

Veríme, že ak príprave nehnuteľnosti bude majiteľ venovať chvíľu času, bude aj proces predaja nehnuteľnosti rýchlejší a bezproblémovejší. Čo myslíte?

 

zdroj: http://www.betak-reality.cz/blog/?id=12

<< Späť na zoznám článkov

O nás

Leaders & Partners (L & P) reality, s.r.o. je realitná kancelária pôsobiaca na území Českej a Slovenskej republiky.

Spoločnosť vznikla v roku 2013, na realitnom trhu pôsobíme už od roku 2006. Pobočky máme v Košiciach, Prešove, Senci, Bratislave a Prahe. Sme preto schopní ponúknuť svojim klientom naozaj širokú ponuku v oblasti predaja kúpy a prenájmu nehnuteľností určených na bývanie alebo podnikanie doma, ale aj v zahraničí, ako na príklad v Turecku a Maďarsku. Predávajúci majú jedinečnú možnosť inzerovať svoje nehnuteľnosti na platených portáloch v ČR a SR.

Sme členovia viacerých realitných asociácií a to NARKS, SORA, C.E.I. v roku 2017 máme v pláne stať sa členom ARK v Českej republike. Dôraz kladieme na kvalitu, profesionálny a individuálny prístup ku klientom, preto sú naši makléri certifikovaní a neustále školení. Každý maklér pristúpil k etickému kódexu, v ktorom sú zahrnuté hlavné princípy a hodnoty našej spoločnosti.

Záleží nám na spokojnosti našich klientov, ktorí sú u nás vždy na prvom mieste. Ponúkame komplexné realitné služby a celú radu doplnkových služieb. Dbáme na bezpečnosť, garancie a právne istoty, ktoré sú nevyhnutné na úspešný priebeh a ukončenie ukončenie realitného obchodu. Spolupracujeme s advokátskou kanceláriou, ktorá zabezpečuje to, aby bolo všetko v súlade so zákonom, dohliada na naše realitné obchody, počas ktorých prebieha systém vzájomnej kontroly. Je jedným z garantov právnych istôt. Snažíme sa na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa, pretože spokojný klient je pre nás najvzácnejšou odmenou, ktorú môžeme za našu prácu získať.

Referencie

 • S vašou realitnou kanceláriou sme boli veľmi spokojní.Realitnému maklerovi pánovi Jurčekovi patrí jedno veľké dakujem je to veľký sympaťak , komunikatívny s ktorým sa naozaj veľmi príjemne spolupracovalo vrelo odporúčame. Ešte raz dakujeme

  rodina Kurucová
 • Realitnú kanceláriu L&P môžem odporúčať bez zaváhania. Ak hľadáte realitku, s ktorou pôjde kúpa bytu ako po masle, smelo si pýtajte sympatického pána Jurčeka! Pri porovnaní realitnej kancelárie L&P s tým, čím sme si prešli, kým sme sa dopracovali k bytu hodnotím komunikáciu, promptnosť, prístup k záujemcovi, relevantnosť informácií, ochotu, rozsah služieb, profesionálnosť, spoľahlivosť a pripravenosť na jednotku. Jediným strašiakom môže byť výška provízie, avšak musím povedať, že je plne zaslúžená. P. Jurček bol dokonca ochotný dobehnúť aj na preberanie bytu počas Veľkého piatku a pomôcť nám s otázkami, ako ďalej s prepisovaním energií. Celkový prístup bol osviežujúci a odbremenil nás od mnohých starostí v tomto hektickom období a to je dôvod, prečo je spolupráca s touto realitnou kanceláriou samozrejmosťou. Ďakujem za najprofesionálnejší a najvecnejší prístup v príjemnej atmosfére, lepšiu realitku v Košiciach nenájdete ☺

  Monika Kubalik
 • Chceme sa veľmi pekne poďakovať celej realitnej kancelárií L&P Reality, najmä realitnému maklérovi Ing.Klemovi Róbertovi a​ realitnej maklérke pani V. Danyi, ktor​í​ nám nesmierne pomohl​i​ pri predaji domu. Ďakujeme za Váš čas, ochotu, flexibilitu a neuveriteľne prijateľský a profesionálny prístup.
  Boli sme s Vami nad mieru spokojní.

  rodina Boboňková
 • Po polročnom úsilí, obrovská vďaka realitnej kancelarií L&P Reality, na čele s Ing. R. Jurčekom ako aj celého jeho tímu, za splnenie nášho vysnívaného nového bytu. Ešte raz dakujeme a prajeme veĺa úspechov.. S pozdravom Vaši spokojní klienti. Balogh a Laškovská.

  Ingrid Laškovská
 • ... a my už máme Vianoce... dnes sme si prebrali kľúče od nášho nového bytu, ktorý sme nadobudli vďaka p. Jurčekovi. Týmto chceme vyjadriť našu spokojnosť s realitnou spoločnosťou LEADERS & PARTNERS a vašim realitným maklérom Ing. Richardom Jurčekom, ktorý nám pomohol pri výbere tohto bytu jeho profesionálnym prístupom, poradenstvom a ochotou konzultovať aj maličkosti. Vrelá vďaka.... Prajeme veľa pracovných úspechov...

  manželia Ľoncoví
 • Chceme sa veľmi poďakovať p. Jurčekovi za všetky služby ktoré nám pri kúpe bytu poskytol. Je to seriózny realitný maklér, ktorému je spokojnosť klienta na prvom mieste. Vždy konal rýchlo a okamžite, neraz sme sa s ním stretli doriešiť papiere v neskorých večerných hodinách alebo cez víkend. Okrem toho že nám pomohol pri kúpe bytu, tak nám poskytol komplexné služby pri vybavovaní všetkých ostatných záležitostí okolo kúpe (hypotéka, poistenie).

  Spokojný klienti Mišo a Katarína Vlček
 • Radi by sme vyjadrili spokojnost pri predaji a zaroven kupe bytu p.Ing.Richardovi Jurcekovi. Svagrina nam ho doporucila ako promtneho,mileho,ochotneho a hlavne maximalne spolahliveho.S jeho sluzbami sme boli nad mieru spokojny.Tazko nas bolo presvedcit,ze cez realitnu kancelariu,ale musime uznat,ze sluzby maklera p.Ing.Richarda Jurceka boli nanezaplatenie.Vrelo to doporucujeme vsetkym,ktory sa rozhoduju predavat,ci kupovat cez realitku,a to hlavne cez LEADERS &PARTNERS,kde je fakt team ludi,ochotnych,ustretovych a spolahlivych.Nic sme nemuseli riesit,teda cely predaj a kupu bytov sme zverili do ruk,panu Ing.Richardovi Jurcekovi.Dakujeme,a budeme vrelo odporucat dalej,jak rodine,tak aj znamym,nech aj oni predaj a kupu nehnutelnosti zveria odbornikom,akym je p .Ing.Jurcek a budu to mat bez zbytocneho stresu.

  Vdacny a spokojny klienti, Jan a Eva Obsitosovi
 • Radi by sme vyjadrili maximálnu spokojnosť pri kúpe nového bytu s realitnou kanceláriou Leaders & Partners. Táto realitná kancelária je odzrkadlením férového, ľudského, odborného, efektívneho, jasného, vecného a najmä profesionálneho prístupu. Obzvlášť by sme sa chceli poďakovať p. Ing. Richardovi Jurčekovi za maximálnu ústretovosť, ochotu, serióznosť a vždy promptné reagovanie pri celom kúpnom procese nehnuteľnosti. Sme presvedčení, že realitná kancelária Leaders & Partners má veľký potenciál a perspektívu. Jednoznačné ich budeme odporúčať ďalej, našim známym, priateľom, blízkym, jednoducho všetkým, ktorí potrebujú pomoc, radu v oblastiach akými sú kúpa, prenájom, predaj nehnuteľnosti či vyhľadávanie extra služieb. Všetko to a ešte viac poskytuje práve táto realitná kancelária. Preto ju označujeme za veľmi kvalitnú vo všetkých smeroch.
  Želáme veľa ďalších úspechov a spokojných klientov.
  S pozdravom Vaši klienti

  Tušik a Nagyová
 • Týmto sa Vám chcem veľmi pekne poďakovať za vašu spoluprácu pri vybavovaní HU a kúpy bytu na koľko som bol spokojný viac ako na 100%. R.Jurček patrí medzi najlepších realitných maklérov v Košiciach. Prajem vám veľa ďalších úspechov s pozdravom Slavomír Pokuta. Thank you very much!!!

  Slavomir Pokuta
 • Dobry den p. Viktoria Danyi,

  tymto sa Vam chcem velmi pekne podakovat za vasu spolupracu pri predaji a kupe noveho bytu pre moju rodinku. Bola som nesmierne spokojna s pristupom Vas a Vasho kolegu - Ladislav Danyi (zaroven manzela) od prveho telefonatu az po celkovy predaj a kupu nehnutelnosti. Mozem povedat, ze som bola viac ako na 100% spokojna s vasou ochotou, ustretovostou a co je najdolezitejsie ludskym pristupom a psychickou podporou, nakolko nie vsetko ide vzdy podla nasich predstav. Myslim si, ze keby vsade na nasich uradoch pracovali ludia s vasim pracovnym nasadenim a laskavym pristupom hned by sa kazdemu zilo lahsie.Este raz Vam velmi pekne dakujeme a do buducna zelame vela uspechov na trhu a zivotnej pozitivnej energie.

  Lucia Kissova, Vas spokojny klient
 • Rád by som vyjadril maximálnu spokojnosť s profesionálnym prístupom real.kancelarii Leaders a Partners,s.r.o, nakoľko sú tu ľudia veľmi ústretoví a nápomocní. Veľmi mi pomohli. Sú to ľudia s veľkým srdcom a ide im hlavne o spokojnosť klienta. Zvlášť chcem poďakovat maklérke pani V. Danyi. Veľmi oceňujem jej komunikáciu so mnou,bol som vždy promptne o všetkom informovaný,oceňujem aj to že všetke zmluvy som si mohol v kľude doma preštudovať a akékoľvek otázky som s ňou mohol ihneď konzultovať. Ešte raz ďakujem a prajem veľa úspechov.

  Váš spokojný klient, Michal Toth
Internetová stránka www.lpreality.sk používa vrámci poskytovania služieb súbory cookies.  Súhlasim  Bližie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.
 • L & P Reality
 • Nám. osloboditeľov 20
 • 040 01 Košice

Newsletter

PRIHLÁSENIE